O bakanlık Giresun'da 55 sözleşmeli personel alacak!

O bakanlık Giresun'da 55 sözleşmeli personel alacak!

Hatice Dilek Kaysı
Hatice Dilek Kaysı Tüm Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında Giresun il genelinde toplam 55 adet sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. 21 Şubat tarihinde başlayan başvurular 11 Mart 2024 tarihinde sona erecek. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında KPSS puanına göre toplam 8 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Bu alımların 55'i Giresun il genelinde yapılacak. Başvurular Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) üzerinden son başvuru tarihi 11 Mart’a kadar yapılabilecek. 

Adaylar KPSS puan üstünlüğü esasına göre tercih ettiği pozisyonlara yerleştirilecek.

Giresun il merkezi ile Keşap, Şebinkarahisar, Espiye ve Görele ilçelerinde 55 sözleşmeli personel alınacak. Sözleşmeli personel başvuruların internet ortamında Kariyer Kapısı üzerinden yapabilecek. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları 

Genel Şartlar:

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin  (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.

Sözleşmeli personel alımı son başvuru tarihi 

a) Adaylar başvurularını 21/02/2024-11/03/2024tarihleri arasında son gün saat 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Belirtilen süre içinde Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b) Birden fazla bölüm mezunu olan ya da birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar sadece bir (1) bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabileceklerdir.

c) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.   


Başvuru için gerekli belgeler 

Sözleşmeli personel alımı başvurularında adaylardan istenecek bilgi ve belgeler şunlardır:

a) Bir adet vesikalık fotoğraf, (Adayların fotoğrafı e-Devlet üzerinden otomatik yüklenecek olup,  fotoğrafı yüklenmeyenlerin son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte vesikalık fotoğrafını başvuru sırasında sisteme yüklemesi gerekmektedir.)

b) Adayların mezuniyet bilgileri sisteme otomatik yüklenecektir. Mezuniyet bilgileri görüntülenemeyen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini manuel olarak yüklemeleri gerekmektedir.

c) Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların, diploma veya mezuniyet belgesi yerine “Denklik Gösterir Belgelerini” yüklemeleri gerekmektedir.

ç) Adres bildirimi, adli sicil ve askerlik durumuna ilişkin bilgiler sisteme otomatik yüklenecektir.

d) Adayların görevlerini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan etmeleri gerekmektedir.

e) Adayların son 1 yıl içerisinde 4/B Sözleşmeli Personel olarak çalışma bilgisini beyan etmeleri gerekmektedir.

f) “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” ünvanına başvuracak olan adayların Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartını önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratarak pdf formatında Kariyer Kapısına yüklemeleri gerekmektedir. Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartını sisteme; önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratarak yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

g) Adayların başvuru işlemini tamamladıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri ve “Aday Başvuru Bilgileri” formunu yazdırmaları gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirmesi 

a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısı kadar asil aday ve 4 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

b) KPSS puanları eşit olan adayların bulunması halinde; doğum tarihi önce olan aday, bunda da eşitlik olması halinde mezuniyet tarihi önce olan aday üst sırada yer alacaktır.

c) Alıma ilişkin duyuru Bakanlığın resmi internet sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/veya aile.gov.tr/pgm) yayımlanacaktır. Bilgilendirmeler Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.Duyuru ve bilgilendirmeleri adayların takip etmesi önem arz etmektedir.      

IV- Diğer hususlar:

a) Sözleşmeli Personel alımı ile ilgili tüm duyuru, ilan ve bilgilendirmeler Bakanlığın resmi internet sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/veya www.aile.gov.tr/pgm) veya Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanacaktır. Alım ile ilgili yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
b) Adayların, başvuru öncesinde e_devlet iletişim bilgilerini (aktif olarak kullanılan telefon numarası ve e-posta adresi) kaydetmeleri önem arz etmektedir.
c) KPSS’de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak teşkil etmez. Pozisyon için belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla aranan genel şartlar ile aranılan özel niteliklere sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Giresun'da alımı yapılacak sözleşmeli personel kontenjan sayıları

Aile ve Sosyal Destek Personeli: PDR 

Espiye Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Şebinkarahisar Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Sosyal Hizmet Görevlisi

Espiye Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (2)

Görele Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Sosyolog

Espiye Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Sosyal Çalışmacı

Espiye Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Şebinkarahisar Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kontenjan (1)

Psikolog

Giresun Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Kontenjan (1)

Çocuk Gelişimcisi

Giresun Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Kontenjan (1)

Öğretmen

Giresun Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Kontenjan (1)

Diğer Sağlık Personeli

Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon : 1

Mühendis

Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kontenjan (2)

Büro Personeli

Giresun Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Espiye Sosyal Hizmet Merkezi Kontenjan (1)

Kadın Koruma ve Güvenlik Görevlisi 

Giresun Kadın Konukevi Kontenjan (1)

Giresun Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Kontenjan (1)

Erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Giresun Bakim, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Kontenjan (1)

Keşap Engelsiz Yaşam Bakim, Rehabilitasyon ve Aile Daniıma Merkezi Kontenjan (1)

 Kadın Destek Personeli

Giresun Çocuk Evleri Sitesi Kontenjan (3)

Giresun Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Kontenjan (4)

Çocuk Bakıcısı 

Giresun Çocuk Evleri Sitesi Kontenjan (4)

Erkek Engelli Bakıcısı

Keşap Engelsiz Yaşam Bakim, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Kontenjan (11)

Kadın Engelli Bakıcısı 

Giresun Bakim, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Kontenjan (5)

Kadın Yaşlı Bakıcısı

Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kontenjan (2)

Erkek Yaşlı Bakıcısı

Giresun Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi Kontenjan (3)

Şoför

Giresun Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi Kontenjan (1)

Kadın Temizlik Personeli

Giresun Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Kontenjan (1)

25 Şub 2024 - 12:30 - Gündem --- Okunma

Mahreç  Hatice Dilek Kaysı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Giresun Öncü Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Giresun Öncü Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Giresun Öncü Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Giresun Öncü Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.